Uludağ Canli Mobese izle

Uludağ, Uludağ Kayak Merkezi,Uludağ canli izle, Uludağ canlı mobese, Uludağ kamera izle,Uludağ live webcam camera, Bursa kamera izle,Bursa mobese izle, Bursa Trafik kamera

Canlı Yayın : bursabuyuksehir.tv - 16 Temmuz 2024

Uludağ Canli Mobese izle, Uludağ, Bursa ili sınırları içinde, 2.543 m yüksekliği ile Türkiye'nin en büyük kış ve doğa sporları merkezi olan dağ. Uludağ; Marmara Bölgesinin en yüksek dağıdır. Kuzeybatı-güneydoğu doğrultusunda uzanan Uludağ'ın uzunluğu 40 km'yi bulur. Genişliği ise 15–24 km'dir. Toplu ve heybetli bir görünüşe sahip olan bu dağın Bursa'ya bakan yamaçları kademeli, güneye Orhaneli'ne bakan tarafları ise düz ve daha diktir. En yüksek noktası göller bölgesinde yer alan Uludağ tepe'dir (2.543 m).

Uludağ modern dağ tesisleri, 1963'te hizmete açılan Türkiye'nin ilk teleferiği Bursa Teleferik, dördüncü büyük kent olan Bursa'nın hemen yanında olması ile dağ ve kış turizminin merkezi olmuştur. Uludağ Türkiye'nin en büyük kayak merkezidir. Yol durumunun uygunluğu, uzun kış mevsiminde (Ekim-Nisan arası) kar bulunması, eşsiz manzaraları buraya turist çekmektedir. Dağın doruk noktasından açık havada İstanbul, Marmara denizi ve civar yakın yerlerin görünmesi buraya ayrı bir özellik vermektedir.

Bursa Uludağ Kayak Merkezi otelleri : 21 Hotel, A Chalet 1950, Ağaoğlu My Mountain Hotel, Beceren Hotel, BOF Hotel, Er-Ta Soyak Hotel, Ergun Hotel, Fahri Hotel, Genç Yazıcı Hotel, Grand Yazıcı Hotel, Karinna Hotel, Kaya Hotel, Kervansaray Hotel, Le Chalet Yazıcı Hotel, Lizbonia Otel, Monte Baia Hotel, Oksijen Zone Hotels Uludağ, Trend Life Hotel, Ulukardeşler Hotel, Uslan Hotel otelleri bulunmaktadır.