İzmir Saat Kulesi Mobese Canli izle

İzmir Saat Kulesi Mobese Canli izle,İzmir Saat Kulesi canlı mobese,İzmir Saat Kulesi kamera izle,İzmir Saat Kulesi canlı yayın izle,İzmir Saat Kulesi live webcam,İzmir Saat Kulesi live camera,İzmir Saat Kulesi,İzmir mobesa,İzmir Kamera,İzmir live webcam

Yayının açılması için biraz bekleyin..

resim
Canlı Yayın : izmir - 24 Mayıs 2024

İzmir Saat Kulesi Mobese Canli izle, İzmir Saat Kulesi Canlı, İzmir'de Osmanlı padişahı II. Abdülhamid'in tahta çıkışının 25. yıldönümünü kutlamak için 1901'de inşa edilmiş tarihî saat kulesidir. Konak Meydanı Canlı'ndaki İzmir Hükûmet Konağı, Kemeraltı Çarşısı girişi, Konak Yalı Camii ve İzmir Büyükşehir Belediyesi binası arasındaki alanda yer alır. 25 metre yüksekliğinde ve dört katlı olan kule, Sultan II. Abdülhamid'in iradesi gereği Osmanlı vilayetlerinde aynı dönemde meydana getirilmiş birçok saat kulesinden birisidir. Ancak özgün mimarisi ve yapımında izlenen yöntem nedeniyle diğer saat kuleleri arasında özel bir yer edinmiştir.

81 metrekare taban üzerine sekizgen şekilde ve dört basamaklı haç biçiminde mermer bir platform üzerine yapılan Saat Kulesi Canlı mobese, 25 metre yüksekliğinde ve dört katlıdır. Kulenin platformu beyaz mermerden, diğer bölümleri ise kesme taştan yapılmıştır. Şadırvan anlayışında tasarlanmış dairesel esas etrafında dört çeşmesi vardır ve kolonlar Kuzey Afrika temasını taşır.