Taksim Meydanı Canlı Mobese izle İstanbul

Taksim Meydanı Canlı Mobese izle İstanbul, Taksim Meydanı canlı mobese izle, Taksim Meydanı canlı yayın izle, Taksim canlı kamera izle, Taksim kamera canlı yayın izle, Taksim kamera izle, Taksim mobese izle, İstanbul Kamera,İstanbul live webcam

  • Canlı 1
  • Canlı 2
  • Canlı 3
  • Canlı 4
  • Canlı 5
Canlı
Canlı
Canlı
Canlı
Canlı
Canlı Yayın : ibbtube - 1 Aralık 2023

Taksim Meydanı Canlı Mobese izle İstanbul, İstanbul'un Beyoğlu ilçesinde yer alan ve İstanbul kentinin en ünlü noktalarından biri olan meydan. Çevresindeki lokanta, mağaza, otel, eğlence ve kültür yerleriyle İstanbul'un en büyük turistik çekim merkezinden biridir. Cumhuriyet Döneminde bir meydan haline gelmiş olan Taksim Meydanı, pek çok siyasi ve toplumsal olaya da ev sahipliği yapmıştır. Meydandaki trafiği kısmen yer altına indiren Taksim Yayalaştırma Projesi, 2013 yılında kısmen tamamlanmıştır.

İstanbul’un en ünlü caddesi olan, trafiğe kapalı İstiklal Caddesi gece gündüz nabzı atan canlı bir noktadır; muhteşem mimari görüntüler, dükkanlar, güzellikler sunar ve insanlarla dolup taşar. Caddenin kuzey doğu ucunda, pek çok kişinin şehrin kalbi olarak nitelediği geniş Taksim Meydanı’nda Türkiye’nin en ünlü restoranlarının çoğu yer alırken, yakın mesafede de Avrupa’nın en hareketli gece hayatlarından biri vardır. Çarpıcı bir zıtlıkla, Beyoğlu’nun trafiği daha sakin olan bölgeleri (zengin Cihangir ve antikalar bölgesi Çukurcuma gibi) Eski Dünya büyüsünü yayar; hoş kafeleri, çekici butikleri ve sessiz sokakları ile insanı düşüncelere daldıran sakin ve muhteşem bir farklılıkla şaşırtır.

Taksim'i bir semt olarak tanımlamak pek mümkün değildir. Daha çok bir meydan ve onu kuşatan yapılar topluluğu olarak görmek daha doğrudur. Meydan olmadan önce, eski evlerin sıralandığı dar bir bölge olan semt, meydan haline getirilip genişletildikten sonra zamanla bugünkü görünümünü almıştır. Meydanın ortasındaki Cumhuriyet Anıtı bugün ulusal günlerde tören yeri olarak kullanılmasının yanı sıra İstiklal Caddesi ve çevresinde zaman geçirmek için gelenlerin buluşma yeri işlevini de üstlenmektedir. Meydanın başlangıcından Tünel Meydanı'na kadar nostaljik tramvay çalışır.

Taksim Meydanı ve çevresi aynı zamanda kültür, eğlence ve büyük bir alışveriş merkezidir. Çok sayıda mağaza, sinema ve tiyatro salonu, sanat atölyesi, sergi salonu, bar, disko, kafe barındırır. Özellikle hafta sonları Taksim'de 24 saat hareket vardır; Meydanın girişinde bulunan büfelerin (bazıları hafta içi de dahil olmak üzere) çoğu hafta sonu gün boyu açıktır. Sabah saatlerine kadar gece kulüpleri kapanmaz. Meydanın yakınlarında bulunan taksiler ile günün her saati ulaşım sağlanır ve kesinlikle herkesin buluşabileceği bir yerdir.

Ulaşım açısından önemli bir merkez haline gelen Taksim, günümüzde bir meydandan çok bir kavşak özelliği göstermeye başlamıştır. Meydan, Cumhuriyet ve Halâskârgazi caddeleri üzerinden Harbiye, Nişantaşı, Osmanbey, Şişli ve Mecidiyeköy'e, Tarlabaşı Bulvarı'yla Kasımpaşa, Şişhane, Unkapanı, Aksaray ve Yenikapı'ya, İstiklal Caddesi ve devamındaki Galip Dede ve Yüksek Kaldırım caddeleriyle Tünel Meydanı ve Karaköy'e, Sıraselviler Caddesi ve Defterdar Yokuşu ile Cihangir ve Tophane'ye, Gümüşsuyu (İnönü) Caddesi'yle Dolmabahçe'ye, Dolmabahçe üzerinden de karşıt yönlerdeki Beşiktaş veya Kabataş'a, Mete Caddesi ve devamındaki Taşkışla Caddesi ile de Nişantaşı ve Maçka'ya bağlanır.