Konya Kültürpark Mobese Canli izle

Konya Kültürpark, Konya Kültürpark canli izle, Konya Kültürpark Canli izle mobesa kamera, Konya Kültürpark canli yayin izle, Konya Kültürpark izle, Konya Kültürpark kamera canli yayin izle, Konya Kültürpark kamera izle, Konya Kültürpark mobesa canli yayin izle, Konya Kültürpark mobesa izle, Konya Kamera, Konya mobesa

Canlı
Canlı Yayın : konya - 1 Ekim 2023

Konya Kültürpark Mobese Canli izle, Şehrin merkezinde yeşil dokusu ile içinde aslına uygun inşa edilen tarihi Dede Bahçesi, yeni amfi tiyatrosu, havuz, kapalı kermes alanı, sosyal alanları, yeni yaya yolları, 112, polis ve zabıta merkezleri ve İl Halk Kütüphanesi bulunmaktadır. Kültürpark, Şehrin kalbinde, Alaeddin Tepesi’nin yanı başında, yemyeşil alanları, ferah oturma mekanları, sosyal alanları ve kütüphanesiyle keyifle soluklanılacak bir mekan. Konya’nın eskilerini tanıyanlar bilir, bir zamanlar fuar alanı diye bilinen bu mekanın Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenerek 2009 yılında büyük bir törenle açılıp nasıl güzel bir mekana dönüştüğünü.

Aslında Kültürpark’ın en önemli özelliği lokasyonu. Neredeyse şehirdeki herkesin sürekli yolunu kesen Alaeddin Tepesi’nin yanındaki bu park, Mevlana Müzesi’ne ve birçok camii ve medreseye çok yakın. İçinde yer alan yemyeşil alanları, havuzları, sosyal alanları ve il halk kütüphanesi ile 150 bin metrekarelik bir sahayı kaplıyor Kültürpark. Özellikle Dedebahçesi de denilen Hacıveyiszade Camii’inin yanı başındaki aile çay bahçesi sayesinde akşamları daha da kalabalık bir hal alıyor. Eğer Konya’da iseniz ister iş koşturmasında olun isterseniz şehir turu yapın ama mutlaka Kültürpark’ta soluklanmayı ihmal etmeyin.