Beyşehir Mobese Canlı izle Konya

Beyşehir Belediyesi canlı izle, Beyşehir Canlı Mobese,Beyşehir Canlı kamera,Beyşehir Belediyesi Canli izle mobese kamera, Beyşehir canlı yayın izle, Beyşehir kamera izle, Beyşehir mobesa izle,Konya Kamera,Konya mobesa

Canlı Yayın beysehir tarafından sunulmaktadır. 5 Aralık 2022 - Pazartesi 10:49

Beyşehir Gölü Karaburun Plajı Canli Mobese izle Beyşehir Gölü Karaburun Plajı Canli Mobese izle
Tarihi Taşköprü Beyşehir canli izle Tarihi Taşköprü Beyşehir canli izle

Beyşehir Mobese Canlı izle Konya, Konya’nın Beyşehir ilçesi bünyesinde eşsiz eserleri barındıran, tarih, kültür ve doğal güzelliklerin iç içe yaşandığı bir yer. Sınırları içindeki Eşrefoğlu Camii ve Eflatunpınar Hitit Anıtı, UNESCO Dünya Mirası Geçici listesinde bulunuyor. Konum olarak Akdeniz’in Göller Bölgesi’nde ve Orta Toroslar’ın arka kısımda yer alan Beyşehir; kış aylarında Akdeniz, yaz aylarında ise daha çok Orta Anadolu iklim özelliği gösteriyor.

BEYŞEHİRDE NELER YAPABİLİRSİNİZ, Tarihî Mekânların Ziyareti, Balıkçılık, Avcılık, Bisiklet Safari, Dağcılık, Doğa Yürüşü, Foto Safari, Kuş Gözlemciliği,Offroad, Yamaç Paraşütü, Göl Turizmi Teknecilik, Su Sporları.

BEYŞEHİR GÖLÜ, Göller yöresinde yer almakta olup, ülkemizin en büyük tatlı su gölüdür. Barındırdığı yaban hayatı, doğal güzellikleri ve tarihi değerleri ile göllerimiz içerisinde özel bir yeri olan Beyşehir Gölü; güzel, mavi rengi, irili ufaklı adaları, kumsalları, karstik mağaraları ve bozulmamış bitki örtüsü ile ülkemizin en güzel göllerinden biridir. Gölde, göl suları altındaki tepe uzantılarının oluşturduğu büyüklü küçüklü 33 ada bulunmaktadır. Büyük adalar genellikle gölün batısında yer almaktadır.Mada Adası: 8.220 hektar alana sahip olan ada, Beyşehir Gölü'nün en büyük adasıdır ve adanın üzerinde bir köy bulunmaktadır. Genel Müdürlüğü tarafından onarılan bina bugün, Beyşehir Belediyesi Sergi ve Toplantı Salonu olarak değerlendirilmektedir. Mada kelimesi Farsça'da dişi hayvan anlamına gelmekte olup, adaya Kazak Adası da denmektedir.Hacı Akif Adası: Beyşehir Gölünde bulunan adalar kümesinin güneyinde yer almaktadır. Sarkıt ve dikitleriyle ünlü 100 metre uzunluğunda bir mağarası vardır. Bu ilginç mağaranın duvarları tarihi süslerle bezelidir. Ada, yosun ve böcek türleri yönünden de zengindir. Ada içerisinde geyik, Pekin ördeği ve sülün üretimi yapılmaktadır. Adını, aslen Hoyranlı olan Hacı Akif Efendi'den almıştır. Ada, Milli Park olarak ilan edilmiştir.İğneli Ada: Gölün turizm yönünden en gözde adasıdır. Kumsalı ve koyları kızıl kumlarla kaplı olan adanın en yüksek tepesi 1282 metredir.Çeçen Adası: Terkenli, Aşağıağıl ve Gavur adası olarak ta bilinir. Ada üzerinde tarihi yapı kalıntıları, Çinili Hamam, ambarlar, çiftlik evleri ile bir mağara bulunmaktadır. Hamam çinileri Konya'daki müzede sergilenmektedir.Aygır Adası: İğdeli adanın özelliklerini taşıyan bu adada manzara, hava ve kum çok güzeldir. Batı kıyılarından Anamas Dağları yükselmektedir. Adada kilise kalıntıları bulunmaktadır.

Uludağ Tutyeli Alt Pisti Canlı izle - Uludağ İtalyan Pisti Canlı izle - Seydişehir Ketenli Mahallesi Canlı izle Konya - Hz. Yusuf Canlı izle - Altınkaynak Döviz ve Altın Fiyatları Canlı - Uludağ Cennetkaya Canlı Yayın izle Bursa - Uludağ Beceren Pisti Canlı izle - Çaycuma Uğur Mumcu Caddesi Canlı izle - Çaycuma Sarıkaş Yaya Köprüsü Canlı izle - Canlı Yağmur Haritası Izle Uydu Radar Görüntüsü - Develi Çarşı Cami Canlı izle Kayseri - Düzce’de 5.9 Deprem Anı Kameralarda - Düzce Canlı izle - Yusufeli Barajı Canlı izle -