İstanbul Saraçhane Mobese Canlı Yayın izle

İstanbul Saraçhane,Saraçhane canlı izle,Saraçhane mobese izle,Saraçhane kamera, İstanbul Saraçhane kamera izle, İstanbul Saraçhane live webcam,İstanbul Saraçhane live camera,İstanbul Saraçhane mobese izle, İstanbul Kamera, İstanbul mobese,İstanbul live webcam

Canlı
Canlı Yayın : tkm.ibb - 23 Temmuz 2024

İstanbul Saraçhane Mobese Canlı Yayın izle, Saraçhane veya Saraçhanebaşı, İstanbul'da, merkezi Atatürk Bulvarı ile Şehzadebaşı Caddesi'nin kesiştiği nokta olan; Bozdoğan Kemeri'nin çevresinde ve kuzeydoğu-güneybatı doğrultusunda Zeyrek ve Aksaray, doğu-batı doğrultusunda ise Şehzadebaşı ile Kıztaşı arasında kalan semt. Büyük yangınlar ve imar hareketleri Saraçhane semtinin fiziki ve sosyal yapısında önemli değişiklikler yaratmış, semt bir esnaf bölgesi özelliğini kaybederek kentin önemli bir kavşak noktası haline gelmiştir.

1941'de açılan Atatürk Bulvarı, günümüzde yoğun bir motorlu araç trafiğini kaldırmakta ve iki yanını apartmanlar kaplamaktadır. Atatürk Bulvarı'nın açılması, hem birçok tarihi eserin ortadan kalkmasına neden olmuş, hem de Saraçhane semtinin tam ortasında kesişen bu iki arterle semtin bütünlüğü bozmuştur. Atatürk Bulvarı ile Şehzadebaşı Caddesi'nin kesiştiği noktada trafik sıkışıklığı meydana geldiğinden Belediye Başkanı Haşim İşcan döneminde (1963-1968) Atatürk Bulvarı'nın kotu düşürülerek burada, 1964'te bir trafik altgeçidi oluşturulmuştur. Atatürk Bulvarı'nın Şehzadebaşı tarafında kalan kesiminde de İstanbul Belediye Sarayı (1953) bulunur. Günümüzde Saraçhane, Atatürk Bulvarı Şehzadebaşı Caddesi ana arterlerinin kesiştiği bir trafik noktası özelliği kazanmıştır.

Saraçhane mevkiindeki yıkılmış yapılar arasında Muhtesib Karagöz Mescidi bulunmaktadır.
Benzer Canlı Mobese Kameraları