Kuzey Işıkları Canlı izle

Kuzey Işıkları, Kuzey Işıkları cam live, Kuzey Işıkları camera live, Kuzey Işıkları canli izle, Kuzey Işıkları free webcam, Kuzey Işıkları kamera, Kuzey Işıkları kamera izle, Kuzey Işıkları mobese, Kuzey Işıkları mobese izle, Kuzey Işıkları webcam, Kuzey Işıkları webcam live

Canlı


Canlı Yayın : starlapland.webnode.fi - 29 Kasım 2023

Kuzey Işıkları Canlı izle, Kutup ışıkları ya da kutup aurorası, kutup bölgelerinde gökyüzünde görülen, yeryüzünün manyetik alanı ile Güneş'ten gelen yüklü parçacıkların etkileşimi sonucu ortaya çıkan doğal ışımalardır. Kuzey enlemlerde bu etki aurora borealis veya kuzey ışıkları olarak adlandırılır. Güney enlemlerindeki aurora australis (güney kutup ışıkları) oluşumu da benzer özelliklere sahiptir; ancak Antarktika’da, Güney Amerika’da ve Avustralya’da daha yüksek enlemlerden görülebilir. Canlı yayın Finlandiya'dan.

Kuzey Işıkları Nerede Görünmektedir?, Kuzey ışıklarını Alaska ya da Grönland gibi bazı bölgelerde yılın pek çok gecesinde görebilirsin. Aslında günün her saatinde görünebilen bu ışıklar için çıplak gözle gözlemlemek için karanlık olması bekleniyor. Daha yüksek enlemlerde Alaska, Kanada ya da Antarktika gibi Dünya’nın kutuplarına yakın yerlerinde çok daha sıklıkla gözlemlenebiliyor. Buna karşılık ekvatora daha yakın bölgelerde ve Meksika kadar güneyde görüldükleri de oluyor. Kuzey ışıklarını görmek için en yakındaki kutup yönüne bakman yeterli. Yani kuzey yarımküredeysen kuzey ufkuna, güney yarım küredeysen güney ufkuna yönünü çevirebilirsin.

Kuzey ışıklarının yakalanması için bilim insanları 22:00 ile 03:00 saatleri arasını en ideal zaman olarak işaret ediyor. Bulut örtüsü bu ışıkların görülmesini ciddi şekilde engelliyor. Bu nedenle bilim insanları tarafından Aralık gibi bol yağışlı aylarda bu ışıkları seyretmen önerilmiyor.

Kuzey Işıklarının Görüldüğü Yerler Listesi, Norveç, İsveç ve Finlandiya’nın Kuzey Bölgeleri, Kuzey İsveç’te Abisko Ulusal Parkı, İzlanda’da Reykjavik, Kuzey Rusya’da Moskova, St. Petersburg Şehirleri, Hudson Körfezi Kıyıları, Kuzey Kanada Kasabaları ( Yellowknife ya da Whitehouse), Alaska’nın Batı Kıyısı, Fairbanks, Alaska, ABD

Benzer Canlı Mobese Kameraları