Konya Stadyumu Canlı Mobese izle

Konya Stadyumu Canlı Mobese İzle, Konya Stadyumu canlı kamera, Konya Stadyumu canlı mobese, Konya Stadyumu canlı yayın izle,Konya mobese,Konya canli izle, Konya kameralar

Canlı Yayın : konyabuyuksehir.tv - 29 Kasım 2023

Konya Stadyumu Canlı Mobese izle, Konya Şehir Stadyumu, kentin kuzeyinde, şehir merkezine 9 km uzaklıkta, 450.000 m2 bir alan üzerinde yer alıyor. Yerleşkede spor salonu, yüzme havuzu, veledrom, atletizm pisti gibi spor yapıları da bulunması öngörüldü. Yerleşkeye kent merkezinden ulaşım, raylı sistem, toplu taşıma araçları ve özel araçlarla sağlanabiliyor. Konya Şehir Stadyumu; kültürel kodlarla, çağdaş strüktürün ele alındığı bir tasarım. Yapının kabuğunda Konyaspor'un renkleri olan yeşil-beyaz renkler tercih edildi. Planlamada ise UEFA Kriterleri esas alındı. Toplam oturma kapasitesi 42.000 kişi olan stadyumun, tribün yerleşimi doğu, batı, güney ve kuzey olarak adlandırıldı. Her tribün altında, izleyiciler için yeterli sayıda WC ve büfe alanları planlandı. Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu ya da sponsorluk anlaşması gereği Medaş Konya Büyükşehir Stadyumu, Konya şehir merkezinde yer alan, temeli 17 Ekim 2012 tarihinde atılmış ve 2014 yılı Eylül ayında inşaat tamamlanmıştır. UEFA kriterlerine uygun, futbol topu şeklinde yeşil ve beyaz membranlarla kaplı 42.000 seyirci kapasiteli stadyumdur.

Stadyumun alt tribünü 11.166 kişi, üst tribünü ise 21.968 kişi koltuk kapasiteli ve toplamda 38.656 kişi kapasitelidir. VIP izleyiciler ile basın mensupları için 3.773 kişilik alan ayrılmış, protokol içinse 29+600 kişilik başka bir alan daha ayrılmıştır. 200 engelli kapasitesi bulunan stadyumda localar ise toplam 920 kişi kapasitelidir. Stadyumun dışında seyirciler için 920 araçlık açık ve 600 araçlık kapalı otopark kapasitesi bulunur. 6 adet otobüs için kapalı, 15 adet seyirci otobüsü içinse açık otoparkı bulunmaktadır. Bunların dışında; canlı yayın araçları için 12 adet açık ve protokol araçları içinde 108 araçlık açık otoparkta yine otopark alanı içerisinde yer almaktadır.