Erciyes Kayak Merkezi Canlı Mobese izle Kayseri

Erciyes Kayak Merkezi Canlı Mobese izle Kayseri,Kayseri Erciyes Kayak Merkezi canlı yayın izle,Kayseri Erciyes Kayak Merkezi mobese izle,Kayseri Erciyes Kayak Merkezi kamera izle,kayseri mobesa,Kayseri Kamera,Kayseri canlı izle

Canlı Yayın : kayserierciyes - 2 Ekim 2023

Erciyes Kayak Merkezi Canlı Mobese izle Kayseri, Kayseri Kayak Merkezi, Kayseri şehir merkezine 25 km mesafede, 3916 m yüksekliğindeki Erciyes Dağı'nda kurulu kayak tesisidir. Kayak tesislerinin yüksekliği 2150-3400 m'dir. Pistlerin eğimleri %10 ile %50 arasında değişmektedir.

Erciyes’in ismini sıkça duyabileceğiniz Hacılar, Develi, Tekir ve Hisarcık olmak üzere toplamda 4 kapısı bulunuyor. Bu kapıları pistlere çıkabileceğiniz noktalar olarak tarif edebiliriz. Aralarındaki pistler ve tesisler ile tüm kapılar birbirine bağlanıyor ancak çok yakın değiller. Otellerin servisleri direkt olarak Tekir Kapı’ya geliyor; kayak okulu ve kafelerin en yoğun olduğu, dolayısıyla da herkes için en uygun yer. Kendi aracınız ya da taksi ile gidecekseniz Hisarcık Kapıyı kullanabilirsiniz. Tekir Kapı ile kıyaslarsak çok daha sakin. Hacılar Kapı da tercih edilebilir ama buradan diğer pistlere ulaşmak biraz uzun sürüyor, o nedenle Hisarcık kapı.

Erciyes Kayak Merkezi Kar Kalınlığı; Kış boyunca yoğun yağış alan bölgede 50 ile 100 cm arasında kar görülüyor. Misafirlerine keyifli bir spor keyfi yaşatmak isteyen kayak merkezi 74 adet suni karlama sistemi sayesinde kar takviyesi de yapıyor. Yeni yağan karda kayak yapmayı seven spor severler genellikle Erciyes’i tercih ediyor. Siz de güncel kar kalınlıklarını görmek için sayfamızı takip edebilirsiniz.