İstanbul Şişhane Canlı Mobese izle

İstanbul Şişhane Canlı Mobese izle,Şişhane canlı mobese,Şişhane kamera izle, Şişhane live webcam,Şişhane live camera,Şişhanecanlı yayın,Şişhane,İstanbul mobese,İstanbul kamera,Istanbul live webcam

Canlı
Canlı Yayın : uym.ibb - 14 Nisan 2024

İstanbul Şişhane Mobese Canlı izle, Şişhane İstanbul'un Beyoğlu ilçesine bağlı bir semttir. Genelde avizeci dükkânları bulunur. Tepebaşı ile Unkapanı arasındadır. İstiklal Caddesi, Karaköy, Kasımpaşa ve Tepebaşı ile komşudur. Yerleşime açılmadan önce bu bölge daha çok mezarlık idi. 30 Ocak 2009 itibarıyla İstanbul metrosu'na eklenen Şişhane - Zemin İstanbul Metro İstasyonu açılmıştır.

Şişhane Meydanı; Meşrutiyet Caddesi, Büyük Hendek Caddesi, Okçu Musa Caddesi, Yolcuzade İskender Caddesi ve Refik Saydam Caddelerinin kesişim noktasında bulunmaktadır. Beyoğlu Belediyesi tarihi ana binasına 150 metre, Galata Kulesi'ne 300 metre ve Haliç'e 400 metre mesafede, Kasımpaşa sınırında bulunmakta olan Şişhane Meydanı'nın merkez noktasından hem bu tarihi yapılar hem de Haliç görülebilir. Şişhane Meydanı'nın hemen yanında Şişhane Metro İstasyonu'na iki farklı giriş bulunmaktadır.

Şişhane Meydanı, Boğaziçi ve Haliç arasını dolduran Beyoğlu Platosu'nun başlangıcında, en yüksek nokta olan 70 metre kotundaki Tünel Meydanı'nın hemen altında kurulmuştur. Tarihi Tünel Füniküler Hattı inşaatından çıkan hafriyat ile doldurulması sonucunda bugünkü Tünel Meydanı oluşturulurken, Şişhane'ye doğru inen teraslamalar ile topoğrafya şekillendirilmiştir. 1859 yılından sonra mezarlıklar kaldırılarak, Galata ve Pera arasındaki eğim arabaların çıkışına uygun hale getirilmiştir. Tünel inşaatının hafriyatından çıkan toprağın yığıldığı set üzerine 1878 yılında Tepebaşı Bahçesi yapılmış ve aynı dönemde Şişhane Meydanı'nın bir parçası olarak Şişhane Parkı tasarlanmıştır.

Benzer Canlı Mobese Kameraları