Ilgaz Dağı Canlı Mobese izle

Kastamonu Ilgaz Dağı Canlı Mobese izle,Ilgaz Dağı kamera izle,Ilgaz Dağı canlı mobese,Ilgaz Dağı canlı yayın izle,Ilgaz Dağı live webcam,Ilgaz Dağı live camera,Ilgaz Dağı,Kastamonu canlı,Kastamonu live webcam

Tüfekçi: Ilgaz Dağı Milli Parkı
Canlı Yayın : windy - 1 Ekim 2023

Ilgaz Dağı Canlı Mobese izle, Kastamonu İl kuzeyden Küre ( İsfendiyar) Dağları, güneyden Ilgaz Dağı ile çevrelenmiş olduğundan, kış mevsiminde bol kar almaktadır. Gerek arazi özellikleri, gerek bol kar yağışı almasından dolayı kış turizmi için çok rağbet görmektedir. Büyük bölümü Kastamonu İli sınırları içinde kalmak üzere Çankırı İl sınırlarına da girmektedir. Kastamonu – Ankara karayolu güzergahındadır. Tesisler kesimi anayola 1.5 km mesafede kalmaktadır. Ilgaz Dağı üzerinde bulunmaktadır. Kastamonu İl Merkezine 40 km mesafededir. Ankara – Kastamonu Karayolu üzerinde mutad araçlarla gelmek istenildiğinde, tesisler servisleri ile anayoldan karşılayarak almaktadır. İl merkezinden tarifeli karşılıklı minibüsler çalışmaktadır. Ayrıca tur otobüsleri ve özel vasıtalarla sağlanmaktadır. Ankara’ya - 200 , İstanbul’a – 475 km’dir. İstanbul’dan karayolu ile gelinmek istenildiğinde E-5 karayolundan Gerede – Çorum hattının Kastamonu – Ankara yolu ile Ilgaz İlçesi kesiminde kesiştiği kesimden 20 km kuzey (Kastamonu istikametine devam edildiğinde ulaşılabilinmektedir. En yakın hava alanı Kastamonu Hava alanıdır.

Ilgaz Dağının 1050-2000 mt arasında yükseklikte bulunmaktadır. Ilgaz Dağı Milli Parkı sınırları içindedir. Kurulduğu açık alanın toplam uzunluğu takribi 1500 mt, genişliği 100 mt civarındadır. Çevresi köknar, çam ormanlı ile örtülüdür. Aynı zamanda piknik, avcılık, safari, yürüyüş gibi çok çeşitli turizm imkanları da bulunmaktadır.

Kayak Mevsimi : Aralık – Nisan arası , Kar Kalınlığı : 0.50 – 2.50 mt ( ortalama) , Konaklama ve Mekanik Tesisler : Kayak merkezinde 950mt ,1200 mt, 660 mt ve1300-1400 mt uzunluğunda dört adet kayak pisti bulunmaktadır. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ne ait (1) adet çift oturaklı telesiyej tesisi çalışmaktadır. Üst istasyonu1995 mt, alt istasyonu1850 mt irtifada dır. Tesisin uzunluğu 693 mt, kapasitesi ise 688 kişi / saattir. Ayrıca (1) adet teleksi tesisi mevcuttur Hat boyu 950 mt, kapasitesi ise 800/1000 kişi saattir.

Yurdun Tepe: Ilgaz Yurdum Tepe Mevkii, Kış Sporları Turizm Merkezi Alanı içinde yer almaktadır. Bu alanda konaklama tesislerinin dışında, yalnız günübirlik kullanıma yönelik sökülüp takılabilen aparatlardan oluşan dinlenme alanları ve wc. gibi mekanlar oluşturulabilecektir. Kış sporları için gerekli olan, mekanik tesis ve kayak pistleri diğer altyapı ihtiyaçları teknik boyutta projelendirilerek hayata geçirilebilecektir.