Göksun Canlı Mobese izle, Kahramanmaraş

Göksun Canlı Mobese izle Kahramanmaraş, Göksun Kavşağı Canlı izle, Göksun Canlı Mobese İzle,Göksun canlı kamera, Göksun canli yayin izle, Göksun mobesa izle, Kahramanmaraş Kamera, Kahramanmaraş mobesa

Canlı
Canlı Yayın : kamera.kahramanmaras - 18 Temmuz 2024

Göksun Canlı Mobese izle, Göksun, Kahramanmaraş il merkezine 76 km uzaklıkta olup, rakımı 1350m’dir.. Toplam nüfusu 52.136 (mahalleler ve kasabalar dahil), yüzölçümü 1920 km²dir. 1908 yılında Kahramanmaraş iline bağlanmıştır. İlçe belediyesi 1908 yılında kurulmuştur. İlçede toplam 51 mahalle ve 7 kasaba vardır. (2012 yılında Kahramanmaraş'ın büyükşehir olmasıyla köy tüzel kişilikleri sona ermiş, köyler mahalleye dönüşmüştür.) İlçenin eski adları: Kokusus, Cocussus, Kokson, Koksen, Köksün, Göksün[kaynak belirtilmeli]. Orman bölgesinde olduğundan kereste fabrikaları mevcuttur. Batısında Dibek Dağı, kuzeyde Binboğa Dağları yer alır. Başlıca tarım ürünleri buğday, şekerpancarı, fasulye, nohut, elma, üzüm'dür. Göksun elması kendine has aroması ile meşhurdur.

İlçenin kuzeyinde Kayseri’nin Sarız ilçesi, kuzeydoğuda Afşin, doğusunda Elbistan ve Ekinözü, güneyinde Andırın ve merkez ilçe, Batı Adana Saimbeyli, kuzeybatı Adana Tufanbeyli ilçesi yer almaktadır. İlçenin en önemli akarsuları Ceyhan havzasında yer alan Terbüzek ve Kömür çaylarıdır. 1.350 rakımlı ilçenin Akdeniz iklim kuşağında olmasına rağmen Torosların olumsuz etkisi ve yükseltiden dolayı ilçemizde deniz etkisi görülmez, yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve yağışlıdır. İlçe de ormanlık alan %52 ile 822.428 dekardır. Yıllık yağış miktarı ortalama 550-650 mm olarak tespit edilmiştir. İlçe oldukça engebeli topraklar üzerine kurulu olup, en yüksek noktası 3.050 metre ile Berit Dağı’dır.

Benzer Canlı Mobese Kameraları