Erzurum Palandöken Canlı Mobese izle

Erzurum Palandöken Canlı Mobese izle, Sway Palandöken Kayak Merkezi canlı kamera, Palandöken canlı mobese,Erzurum Palandöken Kayak Merkezi live webcam,Palandöken live camera, Ejder 3200 Canlı,Erzurum canlı yayın izle,Erzurum mobese izle, Erzurum live webcam

Canlı Yayın : swayhotels - 20 Temmuz 2024

Erzurum Palandöken Canlı Mobese izle, Palandöken, Türkiye'de Doğu Anadolu Bölgesi'nde, Erzurum ilinin şehir merkezini oluşturan merkez ilçelerden biridir. İlçede bulunan Palandöken ve Konaklı Kayak Merkezi, Kiremitliktepe Kayak Merkezi (atlama kuleleri) sayesinde Palandöken kış turizmi ilçesi olarak ön plana çıkmaktadır.

Palandöken dağları yaklaşık 70 km uzunlukta, 30 km genişlikte bir alanı kaplamaktadır. Dağların yükseltileri tabanda 2000 m’den başlayarak 3176 m’ye kadar çıkmaktadır. Palandöken Dağları’nın en yüksek noktasını oluşturan Büyük Ejder Tepesi 3176 m, Küçük Ejder Tepesi ise 3095 m ile Erzurum şehir merkezinin güneyinde ve Hınısboğazı kayak alanı güney sınırında yükselmektedir.

Palandöken Erzurum şehir merkezine 5 km’lik mesafesiyle dünyada şehir merkezine en yakın kayak merkezlerinden biridir. Kayak merkezi Erzurum havaalanından normal şartlarda 25–30 dakikalık mesafededir. Palandöken Kayak Merkezindeki pistler dünyanın en uzun ve dik kayak pistleri arasında yer almaktadır. Palandöken Kayak Merkezinde profesyonel kayakçıların kayabileceği Uluslarası Kayak Federasyonu (FIS) onaylı kayak pistlerin yanı sıra çok amaçlı pistlerde olmak üzere farklı zorluk derecelerinde toplam 27 adet pist bulunmaktadır. En uzun pisti 12 km olan kayak pistlerinin toplam uzunluğu 28 km olup, başlangıç ve bitiş kotları arasındaki fark 1100 metredir. Ejder ve Kapıkaya isimli pistleri, Slalom ve Büyük Slalom yarışmaları için tescilli pistler olarak olimpik pist ilan edilmiştir. Bu pistlerde yoğun olarak Slalom ve Büyük Slalom yarışmaları yapıldığı için, kayak merkezleri arasından sık olarak tercih edilen pistler arasında yer almaktadırlar.

Kayak Merkezinde 5 adet telesiyej (4500 kişi/saat kapasiteli), 1 adet teleski (300 kişi/saat kapasiteli), 2 adet baby lift (toplam 1800 kişi kapasiteli), 1 adet gondol lift (1500 kişi/saat kapasiteli) mevcuttur.