Bursa Ulu Camii Canli Mobese izle

Bursa Ulu Camii, Bursa Ulu Camii canli izle, Bursa Ulu Camii Canli mobesa izle, Bursa Ulu Camii izle, Bursa Ulu Camii kamera canli izle, Bursa Ulu Camii mobesa izle, Bursa Ulu Camii free webcam,Bursa Ulu Camii live webcam,Bursa Ulu Camii live camera,Bursa Ulu Camii mobese kameraları, Bursa mobesa,Bursa Kamera

Canlı Yayın : bursabuyuksehir.tv - 29 Kasım 2023

Bursa Ulu Camii Canli Mobese izle, Bursa Ulu Cami, Bursa’da I. Bayezid tarafından 1396-1400 yılları arasında yaptırılmıştır. Bursa’nın tarihi sembollerinden olan cami, Bursa kent merkezinde, Atatürk Caddesi üzerindedir. Çok ayaklı cami şemasının en klasik ve anıtsal örneği sayılır. Yirmi kubbeli yapı, Türkiye’deki iç cemaat yeri en geniş camidir. Mimarın Ali Neccar veya Hacı İvaz olduğu sanılmaktadır. Caminin kündekari tekniği ile yapılmış minberi Selçuklu oyma sanatından Osmanlı ahşap oymacılığı sanatına geçişin en önemli örneklerinden biri kabul edilen değerli bir sanat eseridir.

Caminin duvarlarında bulunan 19. yüzyılın ikinci yarısında ve 20. yüzyılın başlarında farklı hattatlar tarafından yazılmış 192 adet hat levhası ve duvar yazısı, hat sanatının özgün örnekleri arasında gösterilir. Caminin iç mekanında, tepesi açık bir kubbenin altında bulunan şadırvan, Ulu Cami’nin dikkat çekici özelliklerindendir.

Ulu Camii Hangi İlde, İlçede ve Nasıl Gidilir?, Ulu Cami büyük ve görkemli yapısı ile oldukça ilgi çeken yerler arasında bulunuyor. Bursa'nın Osmangazi ilçesinde yer alan cami günümüzde hala varlığını korumaya devam ediyor. Eğer camiyi ziyaret etmek istiyorsanız toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz. Otobüs, tren ya da ido ile gelecekseniz Bursa şehir merkezine gelen dolmuşları tercih edebilirsiniz. Dolmuşlar şehir merkezinde Ulu Cami'ye en yakın lokasyonda sizi indirecektir.

Otogardan gelmek için otobüs kullanmanız gerekiyor. Çünkü tramvay bulunmuyor. 38 sefer numaralı otobüse binerek rahatlıkla camiye ulaşabilirsiniz. Şehir içi otobüsler 06:15'de sefer düzenlemeye başlıyor. Her 15 dakikada bir bu otobüsler duraklardan geçiyor. Kısa sürede camiye ulaşmanız mümkün oluyor. Özel araçlarla eğer camiyi ziyaret etmek istiyorsanız şehrin merkezine gelmeniz gerekiyor. Ulu Cami tabelalarını takip ederek kolaylıkla camiye ulaşabilirsiniz.