Antalya Akdeniz Üniversitesi Cami Canlı Mobese izle

Antalya Akdeniz Üniversitesi Cami Canlı Mobese izle,Akdeniz Üniversitesi Cami kamera izle,Akdeniz Üniversitesi Cami canlı yayın,Akdeniz Üniversitesi Cami live webcam,Akdeniz Üniversitesi Cami,Antalya live webcam,Antalya canlı mobese,Antalya canlı kamera

Canlı

Canlı Yayın : youtube@antalyauniversitymosque - 14 Temmuz 2024

Antalya Akdeniz Üniversitesi Cami Canlı Mobese izle, Türkiye'nin en büyük kubbeli ibadethanelerinden biri olma özelliği taşıyan ve 35 dönüm alanda inşa edilen Akdeniz Üniversitesi Camisi 2019 yılında hizmete açıldı. Akdeniz Üniversitesi Camisi'nin Antalya'nın en büyük camisi olma özelliği ile birlikte camide aynı anda 15 bin kişinin ibadet yapabilmektedir.

Selçuklu, Osmanlı ve modern mimari tarzında 35 dönüm alanda inşa edilen cami, 36 metre çapında ve yerden 42,5 metre yükseklikteki kubbesiyle Türkiye'nin en büyük kubbeli ibadethanelerinden biri olma özelliğini taşıyor. Ana kubbenin üzerinde çeşmi bülbül tarzında elde dövme bakırdan yapılacak alem, 7 metrelik boyuyla öne çıkacak. Caminin 86,5 metre boyundaki 4 minaresi ise Selimiye Camisi'nin usullerine göre yapıldı.